en

30.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 21-26 XI 2023

Nik Phelps i Stanisław Słowiński Quintet zagrają do filmów animowanych

Dodano: 22 listopada, 2016

Już w środę w Małopolskim Ogrodzie Sztuki wybitny saksofonista Nik Phelps i krakowscy muzycy tworzący Stanisław Słowiński Quintet zagrają na żywo do współczesnych filmów animowanych. 

 

Nika Phelpsa przedstawiać nie trzeba. Wybitny amerykański saksofonista, który współpracował z muzykami tej klasy, co Frank Zappa, Jo Lemaire, Eric Johnson, Lou Rawls. Przed ponad 10 lat grał z Tomem Waitsem przy projektach muzycznych i albumach: „The Black Rider”, „Bunny”, „Mule” „Variations to Alice”, „Blood Money” i „Orphans: Brawlers, Bawlers and Bastards”. nik_phelps-1Obecnie działa w Belgii, gdzie mieszka, koncertując z następującymi grupami: The Sprocket Ensemble, JazzDelivery, the Farfoel Trio i The Cabaretti Orchestra. Od 1995 roku tworzy muzykę do filmów animowanych, m.in. dla serialu stacji CBS „The Twisted Tales of Felix the Cat”. W 1996 roku został nominowany do nagrody Annie ASIFA za muzykę. W 1996 roku założył Sprocket Ensemble, który jest projektem łączącym muzykę na żywo i film animowany. Obecnie komponuje dla animatorów, takich jak Nina Paley, Bill Plympton, Lei Lei i Ivan Maximov.

 

Stanisław Słowiński Quintet

Czerpiąc inspiracje z klasyki polskiego jazzu i pozostając pod silnym wpływem bogactwa sonoryzmu i rozbudowanych form muzyki współczesnej, grupa stawia sobie za priorytet pracę nad indywidualnym brzmieniem zespołu, zbudowanym na wypadkowej zawartych w muzyce emocji. Członkowie grupy mają na swoim koncie udział w licznych konkursach stanislaw-slowinski-quintet-11i festiwalach(m.in.: Jazz Juniors 2015 – Grand Prix i Nagroda Specjalna, I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta – Nagroda Publiczności, Nine Gates Jazz Festival Pekin, WOMAD Chile, Open’er Festival, Off Festival, Męskie Granie, SlotArt Festival); koncertują regularnie w Polsce, większości krajów europejskich, a także poza granicami kontynentu.

23 listopada (środa), 19.00
Małopolski Ogród Sztuki – Duża Sala

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram