Sześć dni festiwalu to nie tylko projekcje filmowe, spotkania z twórcami i warsztaty branżowe. Etiuda&Anima zaprasza na znakomite wydarzenia muzyczne, które znajdą się w tegorocznym programie. Niech porwie Was energia ambitnego popu, wirtuozerskiego jazzu i szalonego hip-hopu.
BOVSKA
„Bovska, to nie osoba, to osobowość! Ciekawa, intrygująca, zaskakująca, kojąca i działająca jak dobra czarna kawa. Nie da się jej ująć w kilku słowach, to trzeba wysłuchać, wsłuchać się i oddać całkowicie.” – tak o Bovskiej piszą jej fani.
Bovska, czyli Magda Grabowska-Wacławek urodziła się w 1985 roku w Warszawie. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz tworzenia własnych utworów w dorobku ma pisanie muzyki na orkiestrę smyczkową oraz do filmów animowanych. O sobie mówi: „Wymyślaczka piosenek co wiją się melodią i tekstem. Przebija się przez rzeczywistość, choć czasem traci ostrość. Marzy o pudełku od zapałek z widokiem na kawałek chmur o zapachu ziemi.”
Piosenka Bovskiej „Kaktus” znalazła się w serialu TVN „Druga szansa”.
22 listopada (wtorek), 21.00
Małopolski Ogród Sztuki – Duża Sala
NIK PHELPS I STANISŁAW SŁOWIŃSKI QUINTET
Nik Phelps i Kwintet Stanisława Słowińskiego zagrają muzykę do współczesnych filmów animowanych.
Nika Phelpsa przedstawiać nie trzeba. Wybitny amerykański saksofonista, który współpracował z muzykami tej klasy, co Frank Zappa, Jo Lemaire, Eric Johnson, Lou Rawls. Przed ponad 10 lat grał z Tomem Waitsem przy projektach muzycznych i albumach: „The Black Rider”, „Bunny”, „Mule” „Variations to Alice”, „Blood Money” i „Orphans: Brawlers, Bawlers and Bastards”. Obecnie działa w Belgii, gdzie mieszka, koncertując z następującymi grupami: The Sprocket Ensemble, JazzDelivery, the Farfoel Trio i The Cabaretti Orchestra.
Od 1995 roku tworzy muzykę do filmów animowanych, m.in. dla serialu stacji CBS „The Twisted Tales of Felix the Cat”. W 1996 roku został nominowany do nagrody Annie ASIFA za muzykę. W 1996 roku założył Sprocket Ensemble, który jest projektem łączącym muzykę na żywo i film animowany. Obecnie komponuje dla animatorów, takich jak Nina Paley, Bill Plympton, Lei Lei i Ivan Maximov.
Stanisław Słowiński Quintet
Czerpiąc inspiracje z klasyki polskiego jazzu i pozostając pod silnym wpływem bogactwa sonoryzmu i rozbudowanych form muzyki współczesnej, grupa stawia sobie za priorytet pracę nad indywidualnym brzmieniem zespołu, zbudowanym na wypadkowej zawartych w muzyce emocji.
Członkowie grupy mają na swoim koncie udział w licznych konkursach i festiwalach (m.in.: Jazz Juniors 2015 – Grand Prix i Nagroda Specjalna, I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta – Nagroda Publiczności, Nine Gates Jazz Festival Pekin, WOMAD Chile, Open’er Festival, Off Festival, Męskie Granie, SlotArt Festival); koncertują regularnie w Polsce, większości krajów europejskich, a także poza granicami kontynentu.
Stanisław Słowiński – skrzypce
Zbyszek Szwajdych – trąbka
Katarzyna Pietrzko – fortepian
Justyn Małodobry – kontrabas
Max Olszewski – perkusja
Stanisław Słowiński jest skrzypkiem, aranżererem, kompozytorem, producentem muzycznym, multiinstrumentalistą. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet. Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014.
Jako lider projektów autorskich, sideman oraz współpracując z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia, Krakowska Orkiestra Kameralna) koncertuje regularnie w całej Polsce oraz za granicą Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Diego Navarro, Ludwig Wicki, Joe Hisaishi, Robert Kabara, Joanna Słowińska, Paweł Kaczmarczyk, Piotr Orzechowski.
23 listopada (środa), 19.00
Małopolski Ogród Sztuki – Duża Sala
REBEL BABEL – L.U.C i Orkiestra Reprezentacyjna AGH
REBEL BABEL to seria koncertów, performensów i fleszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje do społeczeństwa, unowocześniać tradycje a także docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Artyści chcą udrażniać przepływ kultury europejskiej w duchu hip-hopu i funku docelowo miksując indywidualności brzmieniowe regionalnych orkiestr dętych z urokami werbalnymi różnych języków.
L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski - kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa oraz reżyser wideoklipów i koncertów. Po 7 latach edukacji prawniczej dostał się na aplikację adwokacką. Niestety dzień ślubowania przypadł na termin, w którym był już umówiony ze Zgasem - przyjacielem beatboxerem. Preferując dresy i nie chcąc łamać danego słowa, nie podjął aplikacji. Od tego czasu całkowicie oddał się swojej największej pasji - sztuce.
Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki - muzyki, słowa, filmu i grafiki. Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagrów kulturalnych (m.in. Paszport Polityki, Yach, Mateusze Trójki, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki).
Za charyzmę i kreatywne koncerty, na których występuje sam lub z miniorkiestrą a czasem z kurami, sprzętem ogrodowym i arabskim przepowiadaczem przyszłości, docenili go także słuchacze. W 2006 równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 10 albumów, w tym 5 konceptualnych, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m. in. z Urszulą Dudziak, Zbigniewiem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek. Na żywo supportował zaś m. in. Tricky’ego, The Prodigy, Skunk Anansie.
Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej istnieje od 2001 roku. Działa przy Fundacji Studentów i Absolwentów AGH „ACADEMICA“ pod patronatem Prorektora ds. Kształcenia. Na samym początku swej działalności liczyła zaledwie kilkanaście osób. Obecnie orkiestra liczy około 45 członków. W swych szeregach zrzesza studentów uczelni krakowskich, przy czym w największym stopniu z AGH.
Zespół posiada szeroki repertuar muzyczny. Składają się na niego w przeważającej części utwory rozrywkowe i muzyka filmowa.
Orkiestra występowała również w towarzystwie zespołów muzycznych (np. Pogodno) oraz kabaretów (np. Dno). ORAGH wykonuje koncerty stałe w klubach muzycznych oraz uczestniczy w imprezach kulturalnych i naukowych Krakowa, uświetniając muzyką organizowane uroczystości (Noc Naukowców, Dni Nauki, Mediatory i inne).
Pod Patronatem Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej
26 listopada (sobota), 21.00
Kijów Centrum – Duża Sala
Informacje o biletach na koncerty znajdują się tutaj:
http://etiudaandanima.com/praktyczne/bilety/
Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Postaramy się Cię uszczęśliwić.
Subscribe to the newsletter by filling in the fields below. We will try to make you happy.