Sześć dni festiwalu to nie tylko projekcje filmowe, spotkania z twórcami i warsztaty branżowe. Etiuda&Anima zaprasza na wyjątkowe wydarzenia muzyczne, które znajdą się w tegorocznym programie.
Koncert zespołu SIBIGA
Kolektyw zawiązał się na początku 2014 roku. Grupę tworzy trio: Krzysztof Repeć (gitary, przestrzenie i szumy), Bartosz Odrzywołek (syntezatory, loopy, gitara, produkcja) oraz Tomasz Starzyk (teksty, gitara, wokal, syntezatory). Muzyka, którą tworzą, jest szczera, bardzo osobista. Electro popowe brzmienie wsparte jest także żywym instrumentarium w postaci gitar. Najbliższe plany to wydanie pełnego LP, zatutułowanego Leopold oraz premiera singla wraz z teledyskiem. Zrozumienie między członkami zespołu oraz podobne podejście do tworzenia muzyki sprawiają, że ich utwory przenoszą na chwilę w inne miejsce, pozwalają na chwilę refleksji oraz wzruszeń.
25 listopada (środa), godzina 22:30
Kino ROTUNDA, Mała sala
WSTĘP WOLNY
Niema Śnieżka i głośna Miss God
Będzie to wieczór kina niemego i muzyki granej na żywo. Jedna z najbardziej interesujących przedstawicielek młodej polskiej sceny muzycznej – Miss God – zagra do filmu Śnieżka (2012) w reż. Pablo Bergera.
Śnieżka
(Reż., scen.: Pablo Berger, zdj.: Kiko de la Rica, wyst.: Macarena García, Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Sofía Oria, Hiszpania/Francja/Belgia 2012, 104’)
Jest to baśń o Królewnie Śnieżce braci Grimm opowiedziana na nowo – w konwencji kina niemego. Akcja filmu Bergera rozgrywa się w latach 20. w Sewilli. Mała Carmen nigdy nie miała okazji poznać swojej przedwcześnie zmarłej, pięknej matki. Jej ojciec, niegdyś sławny torreador, zaniedbuje córkę, ulegając złemu wpływowi nowej żony. Bezduszna macocha nienawidzi Carmen i pewnego dnia postanawia pozbyć się jej raz na zawsze. Jednak dziewczynce udaje się uciec. Spotyka wesołą kompanię karłów – „małych torreadorów”, którzy przyjmują ją do swojej grupy i dają przezwisko „Śnieżka”. Wkrótce bohaterka próbuje swoich sił w korridach.
Miss God to wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna. Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem, etnicznymi inspiracjami i wokalnymi eksperymentami. Świadomie i po swojemu. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej z Programu Trzeciego Polskiego Radia - „artystka osobna, własna”. Finalistka pierwszego konkursu Skody i radiowej Trójki oraz konkursu „Zrób głośniej T-Mobile Music. Artystka wystąpiła podczas filmPolska Festival w Berlinie, stworzyła muzykę do międzynarodowego spektaklu tanecznego Le Flux, którego premiera odbyła się w Paryżu 2014, w lipcu 2015 zagrała dwa koncerty w Londynie, w tym jeden jako headlinerka Ambition Festival. W Polsce można ją było usłyszeć na Openerze, Festivalu Soundrive w Gdańsku czy Festiwalu Firmament w Katowicach. Miss God wystąpiła także w programie Offensywa Piotra Stelmacha, a jej muzykę można również usłyszeć w spektaklach teatralnych oraz gościnnie u innych artystów tj. Lukasyno, Południce. Nazwana przez serwis muzyczny Interia.pl jednym z najbardziej obiecujących debiutów muzycznych 2013 roku. Dotychczas wydała dwie EPki: Widzę cię (2013) i Woda (2014).
Pokaz filmu Śnieżka z muzyką Miss God na żywo
27 listopada (piątek), godz. 20.00
ROTUNDA
Galactic Meander * Expanded Cinema – Andrzej Jacek Bronikowski + muzyka Pawła Kaczmarczyka na żywo
Zapraszamy na muzyczny Interstellar. Galactic Meander * Expanded Cinema to multimedialny pokaz multiprojekcji autorskich filmów animowanych Andrzeja Jacka Bronikowskiego, zintegrowanych z aranżacją wielkoformatowych grafik zwojowych traktowanych jako ekrany. Warstwa dźwiękowa projektu jest realizowana improwizowaną na żywo muzyką Pawła Kaczmarczyka.
Prezentowany na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Etiuda&Anima w Krakowie projekt Galactic Meander * Expanded Cinema Andrzeja Jacka Bronikowskiego z improwizowaną muzyką Pawła Kaczmarczyka został specjalnie zaaranżowany dla przestrzeni sali kinowej i koncertowej Rotundy. Stanowi on kolejny etap ewolucji tego eksperymentalnego projektu związanego z doświadczaniem i percepcją animowanej grafiki archetypowych obrazów Kosmosu - jako szczególnego rodzaju kreacji praktyk audiowizualnych. To właśnie medium filmowe i sztuka animacji stanowią wyjątkowe i uprzywilejowane miejsce, by ta szersza i głębsza wizja Kosmosu mogła być w pełni wyrażona.
Paweł Kaczmarczyk (ur. 1984 w Krakowie) – muzyk jazzowy, jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę.
27 listopada (piątek), godz. 22.00
ROTUNDA
Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Postaramy się Cię uszczęśliwić.
Subscribe to the newsletter by filling in the fields below. We will try to make you happy.