en

31.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Kraków 22-27 X 2024

ETIUDA&ANIMA muzycznie

Dodano: 29 października, 2016

Sześć dni festiwalu to nie tylko projekcje filmowe, spotkania z twórcami i warsztaty branżowe. Etiuda&Anima zaprasza na znakomite wydarzenia muzyczne, które znajdą się w tegorocznym programie. Niech porwie Was energia ambitnego popu, wirtuozerskiego jazzu i szalonego hip-hopu.

BOVSKA

„Bovska, to nie osoba, to osobowość! Ciekawa, intrygująca, zaskakująca, kojąca i działająca jak dobra czarna kawa. Nie da się jej ująć w kilku słowach, to trzeba wysłuchać, wsłuchać się i oddać całkowicie.” – tak o Bovskiej piszą jej fani.

bovska

Bovska, czyli Magda Grabowska-Wacławek urodziła się w 1985 roku w Warszawie. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz tworzenia własnych utworów w dorobku ma pisanie muzyki na orkiestrę smyczkową oraz do filmów animowanych. O sobie mówi: „Wymyślaczka piosenek co wiją się melodią i tekstem. Przebija się przez rzeczywistość, choć czasem traci ostrość. Marzy o pudełku od zapałek z widokiem na kawałek chmur o zapachu ziemi.”

Piosenka Bovskiej „Kaktus” znalazła się w serialu TVN „Druga szansa”.

22 listopada (wtorek), 21.00
Małopolski Ogród Sztuki – Duża Sala

 

NIK PHELPS I STANISŁAW SŁOWIŃSKI QUINTET

Nik Phelps i Kwintet Stanisława Słowińskiego zagrają muzykę do współczesnych filmów animowanych.

Nika Phelpsa przedstawiać nie trzeba. Wybitny amerykański saksofonista, który współpracował z muzykami tej klasy, co Frank Zappa, Jo Lemaire, Eric Johnson, Lou Rawls. Przed ponad 10 lat grał z Tomem Waitsem przy projektach muzycznych i albumach: „The Black Rider”, „Bunny”, „Mule” „Variations to Alice”, „Blood Money” i „Orphans: Brawlers, Bawlers and Bastards”. Obecnie działa w Belgii, gdzie mieszka, koncertując z następującymi grupami: The Sprocket Ensemble, JazzDelivery, the Farfoel Trio i The Cabaretti Orchestra.

nik_phelps-2

Od 1995 roku tworzy muzykę do filmów animowanych, m.in. dla serialu stacji CBS „The Twisted Tales of Felix the Cat”. W 1996 roku został nominowany do nagrody Annie ASIFA za muzykę. W 1996 roku założył Sprocket Ensemble, który jest projektem łączącym muzykę na żywo i film animowany. Obecnie komponuje dla animatorów, takich jak Nina Paley, Bill Plympton, Lei Lei i Ivan Maximov.

Stanisław Słowiński Quintet

Czerpiąc inspiracje z klasyki polskiego jazzu i pozostając pod silnym wpływem bogactwa sonoryzmu i rozbudowanych form muzyki współczesnej, grupa stawia sobie za priorytet pracę nad indywidualnym brzmieniem zespołu, zbudowanym na wypadkowej zawartych w muzyce emocji.

stanislaw-slowinski-quintetCzłonkowie grupy mają na swoim koncie udział w licznych konkursach i festiwalach (m.in.: Jazz Juniors 2015 – Grand Prix i Nagroda Specjalna, I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta – Nagroda Publiczności, Nine Gates Jazz Festival Pekin, WOMAD Chile, Open’er Festival, Off Festival, Męskie Granie, SlotArt Festival); koncertują regularnie w Polsce, większości krajów europejskich, a także poza granicami kontynentu.

Stanisław Słowiński – skrzypce
Zbyszek Szwajdych – trąbka
Katarzyna Pietrzko – fortepian
Justyn Małodobry – kontrabas
Max Olszewski – perkusja

Stanisław Słowiński jest skrzypkiem, aranżererem, kompozytorem, producentem muzycznym, multiinstrumentalistą. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet. Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014.

stanislaw-slowinski1

Jako lider projektów autorskich, sideman oraz współpracując z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia, Krakowska Orkiestra Kameralna) koncertuje regularnie w całej Polsce oraz za granicą Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Diego Navarro, Ludwig Wicki, Joe Hisaishi, Robert Kabara, Joanna Słowińska, Paweł Kaczmarczyk, Piotr Orzechowski.

23 listopada (środa), 19.00
Małopolski Ogród Sztuki – Duża Sala

 

REBEL BABEL – L.U.C i Orkiestra Reprezentacyjna AGH

REBEL BABEL to seria koncertów, performensów i fleszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje do społeczeństwa, unowocześniać tradycje a także docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Artyści chcą udrażniać przepływ kultury europejskiej w duchu hip-hopu i funku docelowo miksując indywidualności brzmieniowe regionalnych orkiestr dętych z urokami werbalnymi różnych języków.

L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski - kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa oraz reżyser wideoklipów i koncertów. Po 7 latach edukacji prawniczej dostał się na aplikację adwokacką. Niestety dzień ślubowania przypadł na termin, w którym był już umówiony ze Zgasem - przyjacielem beatboxerem. Preferując dresy i nie chcąc łamać danego słowa, nie podjął aplikacji. Od tego czasu całkowicie oddał się swojej największej pasji - sztuce.

l-u-c-1

Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki - muzyki, słowa, filmu i grafiki. Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagrów kulturalnych (m.in. Paszport Polityki, Yach, Mateusze Trójki, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki).

Za charyzmę i kreatywne koncerty, na których występuje sam lub z miniorkiestrą a czasem z kurami, sprzętem ogrodowym i arabskim przepowiadaczem przyszłości, docenili go także słuchacze. W 2006 równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 10 albumów, w tym 5 konceptualnych, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m. in. z Urszulą Dudziak, Zbigniewiem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek. Na żywo supportował zaś m. in. Tricky’ego, The Prodigy, Skunk Anansie.

Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej istnieje od 2001 roku. Działa przy Fundacji Studentów i Absolwentów AGH „ACADEMICA“ pod patronatem Prorektora ds. Kształcenia. Na samym początku swej działalności liczyła zaledwie kilkanaście osób. Obecnie orkiestra liczy około 45 członków. W swych szeregach zrzesza studentów uczelni krakowskich, przy czym w największym stopniu z AGH.

orkiestra_agh

Zespół posiada szeroki repertuar muzyczny. Składają się na niego w przeważającej części utwory rozrywkowe i muzyka filmowa.
Orkiestra występowała również w towarzystwie zespołów muzycznych (np. Pogodno) oraz kabaretów (np. Dno). ORAGH wykonuje koncerty stałe w klubach muzycznych oraz uczestniczy w imprezach kulturalnych i naukowych Krakowa, uświetniając muzyką organizowane uroczystości (Noc Naukowców, Dni Nauki, Mediatory i inne).

Pod Patronatem Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej

26 listopada (sobota), 21.00
Kijów Centrum – Duża Sala

Informacje o biletach na koncerty znajdują się tutaj:
http://etiudaandanima.com/praktyczne/bilety/

tagi :   

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Postaramy się Cię uszczęśliwić.

Subscribe to the newsletter by filling in the fields below. We will try to make you happy.

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content