"Animacja, fabuła, dokument - o synergii połączeń”

Konferencja branżowa skierowana do profesjonalistów z obszaru produkcji filmu, animacji, i efektów specjalnych.
Konferencja organizowana w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu Etiuda&Anima 2018.

21 – 22 listopada 2018 r.
Kraków, Krakowski Park Technologiczny

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Animacja, fabuła, dokument – o synergii połączeń”, która odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2018 r. w ramach jubileuszowej 25. Edycji festiwalu Etiuda&Anima (20 – 25.11.2018 r.)

Można odważyć się twierdzić, że animacja jest przyszłością kinematografii – dzięki szerokim możliwościom zastosowania oraz efektom, które pozwala osiągnąć. Błyskawicznie rozwijająca się technologia pozwala przekraczać animacji te bariery, których tradycyjna produkcja nie jest w stanie pokonać.

Dziedzina efektów specjalnych rozwija się bardzo szybko i pozostawia daleko w tyle inne dziedziny kinematografii. Aktualnie FX coraz silniej uzupełnia a w wielu przypadkach wręcz zastępuje tradycyjne narzędzia wykorzystywane w filmie. Mimo to w Polsce potencjał ten nie jest do końca wykorzystany.

Głównym celem konferencji  "Animacja, fabuła, dokument - o synergii połączeń" jest zwrócenie uwagi na potencjał animacji  (rozumianej jako nowoczesne efekty specjalne lub forma artystyczna) w rozwoju polskiego rynku filmowego i wzmocnieniu jego pozycji na arenie międzynarodowej.

Podczas konferencji analizowane będą powiązania animacji z tradycyjnymi metodami tworzenia filmu. Poruszane będą zarówno kwestie techniczno -produkcyjne, jak też artystyczne. Szczególny nacisk zostanie położony na nowoczesne techniki tworzenia animacji i efektów specjalnych oraz możliwości ich wykorzystania.

Szczegółowy program konferencji dostępny będzie wkrótce.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do rejestracji swojego udziału w konferecji za pośrednictwem poniższego formularza

Zapraszamy serdecznie!

Formularz zgłoszeniowy

Jesteś studentem?
Uczestniczę w:
Uwagi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów kontaktowych z Fundacją Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audowizualnej Etiuda&Anima z siedzibą w Krakowie (30-102), ul. Morawskiego 5/220C na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych; tzw. RODO). Państwa dane osobowe nie są przekazywane podmiotom trzecim ani do krajów trzecich. Dane będą przetwarzane przez okres do końca festiwalu lub do czasu wycofania zgody.

 

 

Zostań partnerem konferencji!

Firmy z branży audiowizualnej zapraszamy do prezentacji swojej działalności. Partnerzy konferencji będą mieli możliwość zaprezentowania swojej firmy poprzez:

  • emisję spotu/filmu promocyjnego na głównym ekranie konferencji
  • emisję spotu firmy na ekranach podczas konferencji oraz w obiektach festiwalowych przez cały czas trwania 25. MffEtiuda&Anima
  • dystrybucję własnych materiałów promocyjnych podczas konferencji
  • reklamę w katalogu festiwalowym
  • organizację warsztatów
  • prezentację produktów

W celu uzgodnienia indywidualnych warunków uczestnictwa prosimy o wysłanie wiadomości na adres mailowy: forumanimacji.eia@gmail.com.