/22:30 – Koncert: Dr MISIO w Rotundzie

22:30 – Koncert: Dr MISIO w Rotundzie

26/11/2013, godz. 22.30, Rotunda

Lubicie dobrą muzykę? Dr MISIO gra ostrego rock’n’rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty i brak muzycznego kompromisu to cechy tego męskiego zespołu pod wodzą Arka Jakubika – aktora, scenarzysty, reżysera, znanego ze świetnych ról dramatycznych i tych w filmach Wojtka Smarzowskiego, jak Wesele lub Dom zły. Do jego innych dużych osiągnięć należy wyreżyserowanie teatralnego Jeźdźca burzy
z muzyką The Doors i stworzenie debiutanckiej Prostej historii o miłości, za którą otrzymał Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni.

Skąd jednak tak delikatna nazwa grupy u niepokornych chłopaków? Przekornie zaczerpnięto ją z tekstu Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka. Dr MISIO inspiracji szuka także u zaprzyjaźnionego poety, dziennikarza i muzyka, Marcina Świetlickiego, wielokrotnie nominowanego do Nike, laureata Paszportu Polityki. W dorobku zespołu nie brakuje również klasyki. Utwór Ona wie czerpie z samego Cypriana Kamila Norwida.

Jak można się domyślić, ekipa Jakubika odnosi liczne sukcesy. Wojtek Smarzowski zrealizował ich pierwszy klip do piosenki Młodzi, którego premiera odbyła się w styczniu tego roku. Zbiegło się to z pokazem jego najnowszego filmu Drogówka, gdzie Jakubik zagrał policjanta. Niedługo potem Dr MISIO wydał debiutancką płytę, szczególnie docenioną przez dziennikarzy na Festiwalu TOP TRENDY w Sopocie.

Muzyka tych panów to oryginalna propozycja łącząca poezji z rockowym uderzeniem. Jeśli was to kręci – koniecznie przyjdzie na koncert, będący jedną z licznych imprez towarzyszących festiwalu Etiuda&Anima. Nie pożałujecie!