/20:00 – Laureaci konkursu ETIUDA – Leszek Dawid

20:00 – Laureaci konkursu ETIUDA – Leszek Dawid

Małopolski Ogród Sztuki
Sala duża

26 listopada (wtorek)
20.00

Leszek Dawid
Leszek Dawid – ur. w 1971 r., jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi, w której od lat pracuje jako pedagog. Pierwszy poważny sukces odniósł filmem dokumentalnym Bar na Victorii (2003), nagrodzonym w konkursie międzynarodowym i krajowym na 44. Krakowskim Festiwalu Filmowym. W latach następnych kręcił kolejne filmy dokumentalne i paradokumentalne. W 2011 r. zadebiutował pełnometrażowym filmem Ki z Romą Gąsiorowska w roli głównej. Jesteś bogiem (2012) jest drugim pełnym metrażem artysty.

Etiuda 2005

Grand Prix – Złoty Dinozaur

MOJE MIEJSCE, scen., reż. Leszek Dawid, zdj. Jakub Kijowski, muz. Jan Smoczyński, Tomasz Krawczyk, wyst. Roman Ślefarski, Maciej Marczewski, Agata Kulesza, prod. PWSFTviT , Polska, 2005, 30’

Romek Ziemba, 26-letni perkusista z małego miasteczka (gdzie oferowana jest mu przyjaźń i nieporadna miłość), poszukuje swojego miejsca w życiu. Jego azyl to stary barak budowlany, który służy mu za salę prób. Czuje się w nim bezpiecznie, ale postanawia w końcu zderzyć się z prawdziwym życiem. Bez skutku szuka pracy w Warszawie.

JESTEŚ BOGIEM, scen. Maciej Pisuk, reż. Leszek Dawid, zdj. Radosław Ładczuk, muz. Fokus, Rahim,  wyst. Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt, Dawid Ogrodnik, prod. SF Kadr, Polska, 2012, 124’
Jesteś bogiem, reż. Leszek Dawid
Piotrek Łuszcz, znany jako Magik, rankiem 26. grudnia popełnia samobójstwo. Założona przez niego grupa Paktofonika zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Magik, Rahim i Fokus za sprawą takich utworów, jak słynny Jestem Bogiem, stali się głosem pokolenia młodych Polaków ostatnich kilkunastu lat.