/19:00 – Nagroda Jubileuszowa dla PWSFTviT w Łodzi (III)

19:00 – Nagroda Jubileuszowa dla PWSFTviT w Łodzi (III)

SPECJALNY ZŁOTY DINOZAUR DLA NAJCZĘŚCIEJ NAGRADZANEJ SZKOŁY 20-LECIA FESTIWALU ETIUDA&ANIMA

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA FILMOWA TELEWIZYJNA I TEATRALNA W ŁODZI

III projekcja:
Małopolski Ogród Sztuki

25 listopada (poniedziałek)
19.00

Etiuda 1996
Grand Prix – Złoty Dinozaur

NA KOŃCU ŚWIATA / AT THE END OF THE WORLD, reż./dir. Piotr Kielar, zdj./ph. Piotr Muszyński, PWSFTviT, Łódź, Polska/Poland 1994, 7’, dok./doc.

Portret dotkniętego autyzmem robotnika leśnego, żyjącego w odludnym miejscu w Beskidach na południu Polski. Filmowa obserwacja rodziny bohatera, Mariana Lanty, przeplatana jest fragmentami inscenizowanymi.

Etiuda 2000
Grand Prix – Złoty Dinozaur

SPOTKANIE / THE APPOINTMENT, reż./dir. Kim Hee-Jung, zdj./ph. Kwon Hyeok-Jun, PWSFTviT, Łódź, Polska/Poland 2000, 12’ , fab./fiction

Młoda dziewczyna Anna pracuje jako ekspedientka, lecz marzy o aktorstwie. Mimo nieśmiałości postanawia wziąć udział w castingu. Czterdziestoletnia aktorka Ewa w czasie przesłuchań partneruje kandydatkom. Gdy Anna w czasie przesłuchania nie potrafi się odblokować, Ewa niespodziewanie przychodzi jej z pomocą. Spotkanie odmieni obie kobiety.

Etiuda&Anima 2005
Grand Prix – Złoty Dinozaur

MOJE MIEJSCE / MY PLACE, reż./dir., scen/script Leszek Dawid, zdj./phot. Jakub Kijowski, muz./music Jan Smoczyński, Tomasz Krawczyk, PWSFTViT, Łódź, Polska/Poland 2005, 30’, fab./fiction

Romek Ziemba, 26-letni perkusista z małego miasteczka, poszukuje swojego miejsca w życiu. Jego azyl to stary barak budowlany, który służy jako sala prób. Czuje się w nim bezpiecznie, ale postanawia w końcu zderzyć się z prawdziwym życiem na zewnątrz. Próbuje bez skutku znaleźć pracę w Warszawie. Przyjaźń siostry i Staszka, który próbuje swoich sił w małym biznesie (zakup dźwigu do skoków na bungee), nieporadna i gderliwa miłość ojca – to jest to, oferuje mu jego małe miasteczko.

Etiuda&Anima 2012
Grand Prix – Złoty Dinozaur

SOWA / OWL, reż./dir. Marta Karwowska, zdj./ph. Jakub Giza, muz./mus. Sylwia Sałacińska, PWSFTviT, Łódź, Polska/Poland 2012, 30’, fab./fic.

Ostatnie dni wakacji. 8-letnia dziewczynka nazywana przez wszystkich Sową postanawia przedostać się na opuszczoną wyspę na środku jeziora. Odnajduje stary ponton i namawia ojca, by pomógł jej go naprawić. Problem w tym, że w tym czasie rodzice mierzą się z małżeńskim kryzysem. Sowa będzie musiała poradzić sobie z nowymi dla niej problemami.