/19:00 – Nagroda Jubileuszowa dla PWSFTviT w Łodzi (II)

19:00 – Nagroda Jubileuszowa dla PWSFTviT w Łodzi (II)

SPECJALNY ZŁOTY DINOZAUR DLA NAJCZĘŚCIEJ NAGRADZANEJ SZKOŁY 20-LECIA FESTIWALU ETIUDA&ANIMA

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA FILMOWA TELEWIZYJNA I TEATRALNA W ŁODZI

II projekcja:
Kino Agrafka

24 listopada (niedziela)
19.00

Etiuda&Anima 2006
Nagroda Jury Studenckiego

MIASTO UCIECZKI / THE REFUGE CITY, scen./sc., reż./dir.: Wojciech Kasperski, zdj./ph.: Michał Tywoniuk, muz..mus.: Grzegorz Daroń, Wojciech Żołądkowicz, wyst./cast: Eryk Lubos, prod.: PWSFTviT, Fundacja Art-House, Polska/Poland, 2006, 18’, fab./fic.

Sfabularyzowana opowieść z wydarzeń z maja 2004 r. w Łodzi kiedy to pseudokibice Widzewa wywołali zamieszki. Film opowiada o fanatycznym młodym kibicu – Tomku, który dla swojego klubu jest w stanie zrobić wszystko, nie zważając na konsekwencje.

Etiuda&Anima 2007
Srebrny Dinozaur

52 PROCENT / 52 PERCENT, reż./dir.: Rafał Skalski, zdj./ph.: Jakub Giza, muz./mus.: Łukasz Lach, prod.: PWSFTviT, Eureka Media, Telewizja Polska – TVP Kultura, Polska/Poland, 19’30’’, dok./doc.

Ałła bardzo chce zostać baletnicą. Po raz kolejny próbuje dostać się do słynnej Rosyjskiej Akademii Baletu im. Waganowej w Sankt Petersburgu. Trzeba wiele ćwiczyć, by osiągnąć wymarzone proporcje: 52 procent to idealny stosunek długości nóg do wzrostu.

Etiuda&Anima 2008
Wyróżnienie FICC

POŁOWA MNIE / HALF OF ME, reż./dir.: Justyna Tafel, zdj./ph.: Kate McCullough, prod.: PWSFTviT, Polska/Poland, 2007, 11’, dok./doc.

Rodzina Merzkoev jest w Polsce od 2004 r. Nieustannie walczą o przyznanie im statusu uchodźcy. W każdym momencie grozi im deportacja. Bohaterami filmu są Aza, Rulan, Achmad i Hava.

Etiuda&Anima 2010
Wyróżnienie honorowe

MIODOWY MIESIĄC / HONEYMOON, reż./dir.: Grzegorz Krawiec, zdj./ph.: Filip Drożdż, muz./mus.: Bogdan Klat, prod.:PWSFTviT, Polska/Poland, 2009, 30’, dok./doc.

Tomek opuszcza zakład karny po siedmiu latach odsiadki. W dniu wyjścia bierze ślub z tymczasowo aresztowaną Agnieszką. Po wyjściu próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości i utrzymywać swój kontakt z żoną.

Etiuda&Anima 2012
Wielki (Nie)Doceniony – Nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu Bogusława Zmudzińskiego

ROZMOWA / THE CONVERSATION, reż./dir.: Piotr Sułkowski, zdj./ph.: Michał Gruszczyński, prod.: PWSFTviT, Polska/Poland, 2011, 16’, dok./doc.

Janusz i Agnieszka odsiadują wyroki za morderstwo. Znają się jedynie z listów, które do siebie piszą od 8 lat. Film rejestruje ich spotkanie, gdy Agnieszka wychodzi po raz pierwszy na przepustkę i ma okazję odwiedzić Janusza.