/17:00 – Nagroda Jubileuszowa dla PWSFTviT w Łodzi (V)

17:00 – Nagroda Jubileuszowa dla PWSFTviT w Łodzi (V)

SPECJALNY ZŁOTY DINOZAUR DLA NAJCZĘŚCIEJ NAGRADZANEJ SZKOŁY 20-LECIA FESTIWALU ETIUDA&ANIMA

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA FILMOWA TELEWIZYJNA I TEATRALNA W ŁODZI

V projekcja:
Kino Agrafka

27 listopada (środa)
17.00

MELODRAMAT / MELODRAMA, scen./sc., reż./dir.: Filip Marczewski, zdj./ph.: Radosław Ładczuk, wyst./cast: Alan Andersz, Monika Januszkiewicz, Agnieszka Krukówna, prod.: PWSFTviT, Polska/Poland, 2005, 19’, fab./fic.

Opowieść o czternastoletnim dojrzewającym emocjonalnie i seksualnie chłopcu. To historia o erotycznych fascynacjach, mocnej przyjaźni, o poszukiwaniu ciepła i uczucia, a przede wszystkim miłości.

SUMMERTIME, reż./dir.: Cyprian Piwowarski, prod.: PWSFTviT, Polska/Poland, 2009, 9’, anim.

Historia o dwóch światach, dwóch kolorach i oceanie pszenicy.

MAŁŻONKOWIE / SPOUSES, scen./sc., reż./dir.: Dara van Dusen, zdj./ph.: Kate McCullough, wyst./cast: Alicja Frączak, Michał Stulczewski, Paweł Królikowski, prod.: PWSFTviT, Polska/Poland, 2009, 12’, fab./fic.

Młoda zagubiona kobieta walczy z nadmuchiwanym aligatorem i swoim mężem.

38,5, reż./dir.: Grzegorz Dębowski, zdj./ph.: Yori Fabian, prod.: PWSFTviT, Polska/Poland, 2009, 10’, dok./doc.

Mariusz ma 15 lat. Rodziców, brata, siostrę. Mieszka na Rudzie Pabianickiej i jest za Widzewem. Chodzi do gimnazjum. Gra z kolegami w piłkę. Kłóci się z bratem. Trenuje boks. Zdobywa medale. Waży niespełna czterdzieści kilogramów. Ale … jeszcze dziecko czy już dorosły? O tym, gdzie leży granica, jeśli w ogóle istnieje. I ile waży…

URODZINY / BIRTHDAY, reż./dir.: Jenifer Malmqvist, zdj./ph.: Ita Zbroniec-Zajt, wyst./cast: Asa Karlin, Lotten Roos, August Lindmark, prod.: PWSFTviT, Good World AB, 2010, 18’, fab./fic.

Sara przygotowuje niespodziankę na 40-te urodziny Kateriny. Jej radość zostanie jednak zakłócona.

SMOLARZE / TAR MAKERS, reż./dir.: Piotr Złotorowicz, zdj./ph.: Malte Rosenfeld, prod.: PWSFTviT, Polska/Poland, 2010, 15’, dok./doc.

Kobieta i mężczyzna każdego latają pracują jako wypalacze węgla drzewnego w Bieszczadach. Z dala od cywilizacji żyją zgodnie z rytmem wyznaczanym przez przyrodę.

DRŻĄCE TRĄBY / SHIVERING TRUNKS, reż./dir. Natalia Brożyńska, zdj./ph.: Malin Nicander, muz./mus.: Paweł Sołtysiak, prod.: PWSFTviT, Polska/Poland, 2010, 3’24’, anim.

Pafnucy, futrzany stwór z lateksową trąbą, nie jest zbyt zadowolony ze swojej fizjonomii. Wśród gazet ma zdjęcie Kalasantego, postaci charakteryzującej się twarzą tryskającą zdrowiem i pogodą ducha. Pafnucy porusza się na wrotkach, ma kłopoty z koordynacją ruchową, daleko mu do Kalasia. Wpada więc w szał.

WYCIECZKA / THE TRIP, reż./dir.: Bartosz Kruhlik, zdj./ph.: Daniel Wawrzyniak, muz./mus.: Andrzej Strzemżalski, Polska/Poland, 2010, 12’dok./doc.

Dziewczynka wyrusza ze swoim dziadkiem na wycieczkę. Ten uczy ją jazdy na skuterze, pokazuje przyrodę i dzieli się tym co ważne.