/16:00 – Laureaci konkursu ETIUDA – Agnes Kocsis

16:00 – Laureaci konkursu ETIUDA – Agnes Kocsis

Małopolski Ogród Sztuki
Sala duża

25 listopada (poniedziałek)
16.00

Agnes Kocsis
Agnes Kocsis – węgierska reżyserka i scenarzystka, laureatka prestiżowej nagrody Beli Balazsa. Studiowała na ELTE na Węgrzech, a także na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz w Rzymie. W 2005 r. ukończyła The Academy of Drama and Film w Bukareszcie. Jej pierwszy pełnometrażowy film Świeże powietrze (2006) zdobył nagrodę FIPRESCI na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Pál Adrienn, drugi  film w karierze reżyserki, został pokazany w czasie przeglądu Un Certain Regard na festiwalu w Cannes i nagrodzony przez jury FIPRESCI.

Etiuda 2004

Wyróżnienie honorowe

SCENY Z ŻYCIA PRACOWNICY FABRYKI KONSERW, scen.,  reż. Ágnes Kocsis, zdj. Adam Fillenz, wyst. : Júlia Nagy, Jenö Nyika, Béla Stubnya, prod. Szinhaz és Filmművészeti Egyetem Budapeszt, Węgry, 2003, 22’

27-letnia Krisztina Szabo pracuje w fabryce konserw. Marzy o lepszym życiu, lecz tylko wielki przełom pozwoli jej odmienić swój los. Jedyną szansę na realizację swoich planów widzi w loterii i gromadzeniu punktów na wszelkiego rodzaju promocjach.

 

ADRIENN PAL, scen. Ágnes Kocsis, Andrea Roberti, reż. Ágnes Kocsis, zdj.: Adam Fillenz, wyst. Éva Gábor, István Znamenák, Ákos Horváth, prod. KMH Film, Cinémadefacto, FreibeuterFilm,Węgry, Austria, Holandia, Francja, 2010, 136’
Pal Adrienn - Agnes Kocsis 2
Piroska to zmagająca się z nadwagą pielęgniarka oddziału paliatywnego. Pewnego dnia do szpitala trafia pacjentka o imieniu Pal Adrienn. Tak samo nazywała się jej przyjaciółka z dzieciństwa. Piroska postanawia odszukać koleżankę. Kolejne rozmowy ze znajomymi z przeszłości odkrywają jednak nieznane do tej pory fakty.