/12:00 – Wykład Roberta Piaskowskiego „Animowanie twórców muzyki i animacji”

12:00 – Wykład Roberta Piaskowskiego „Animowanie twórców muzyki i animacji”

Animowanie twórców muzyki i animacji

Konferencja Roberta Piaskowskiego, Dyrektora Festiwalu Muzyki Filmowej

„Komponowanie muzyki do filmów animowanych”

26/11/2013, godz. 12.00, Czuły Barbarzyńca

Obraz i dźwięk, animacja i muzyka – to elementy ze sobą nierozerwalnie powiązane. Jak przenieść ten związek na grunt profesjonalny? Jak tworzyć odpowiednie narzędzia i okoliczności służące kształceniu, kreatywnemu rozwojowi i wreszcie wspólnemu promowaniu młodych twórców? O budowaniu platformy dla bliskiej współpracy szeroko pojętej branży filmowej, audiowizualnej i kompozytorskiej opowie Robert Piaskowski – dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej.

Dzięki ludziom zaangażowanym w tworzenie Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie powstało Forum Audiowizualne, które ma na celu wspieranie młodych kompozytorów na początku ich kariery. Młodzi adepci kształcić się będą w kierunku tworzenia kompozycji funkcjonalnych, wykorzystywanych np. w serialach czy grach.

Za nami I edycja Międzynarodowego Konkursu FMF Young Talent Award. Do animacji Marka Gajewskiego Ciemna strona Księżyca skomponowano 32 utwory, na podstawie których jury wyłoniło zwycięzce i przyznało trzy wyróżnienia. Na podstawie analizy nagrodzonych prac zostanie zaprezentowana różnorodność technik podkładu muzycznego, zastosowanych narzędzi sposobów budowania narracji muzycznej w odniesieniu do tego samego materiału filmowego.