/Twój Vincent

Twój Vincent

„Twój Vincent” to pierwszy na świecie pełnometrażowy film animowany stworzony w całości techniką malarską.  Powstał z 65 tysięcy obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wiernie naśladujących twórczość Van Gogha, które przez ponad dwa lata wykonało 115 malarzy polskich i zagranicznych. Film opowiada historię legendarnego artysty opartą na kanwie pozostawionych przez niego listów – jego burzliwe życie i tragiczną śmierć, niepozbawioną kryminalnej intrygi, relacjonują znajomi malarza występujący na jego obrazach.

Twój Vincent

Zrealizowany w polsko-brytyjskiej koprodukcji „Twój Vincent” zdobył Nagrodę Publiczności na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Annecy we Francji , gdzie miał swoją światową premierę, a następnie został pokazany we Wrocławiu na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty (polska premiera) oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana jest uważany za faworyta do otrzymania nominacji do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany.

 

Loving Vincent

reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, scen. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Jacek Dehnel, muz. Clint Mansell, Polska/Wielka Brytania 2017, animacja, 91 min.

 

23 listopada (czwartek), 12.00
Kijów Centrum – Sala duża

25 listopada (sobota), 15.00
Kijów Centrum – Sala duża