Obiekty

Festiwal Etiuda&Anima rozszerza swój zasięg poprzez udostępnienie widzom kolejnych obiektów festiwalowych. Wszystkie obiekty festiwalowe mają bardzo dobrą lokalizację – łatwo się do nich dostać z Dworca Głównego i krakowskiego rynku.

 


Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12, 31-124 Kraków
www.mos.art.pl
www.facebook.com/MalopolskiOgrodSztuki

W ciągu kilku ostatnich lat w miejscu zrujnowanych, szpecących okolicę zabudowań przy ulicy Rajskiej 12, wyrósł przepiękny Ogród. Nie będzie przesadą, chociażby ze względu na takie a nie inne położenie, nazwanie go prawdziwie Rajskim Ogrodem. Nowoczesny, innowacyjny, oferujący nieprzebrane możliwości organizacji przestrzeni, pierwszy multimedialny ośrodek kultury w województwie i jeden z nielicznych tak zaawansowanych technologicznie obiektów w kraju – Małopolski Ogród Sztuki. Niezwykłe miejsce na mapie Krakowa, mające szansę ze względu na swój unikatowy charakter zakorzenić się w świadomości mieszkańców miasta i regionu oraz wzmocnić pozycję Krakowa jako europejskiej metropolii, w której uszanowanie bogatych tradycji kulturalnych spotyka się z odwagą otworzenia się na sztukę młodą, nowoczesną, eksperymentalną.Pauza In Garden
ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego), 31-124 Kraków
www.facebook.com/PauzaInGarden

PAUZA IN GARDEN to klimatyczna kawiarnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Jako „młodsza siostra” doskonale znanej wszystkim Pauzy mieszczącej się na ulicy Floriańskiej łączy w sobie wszystko co najlepsze – 11 lat doświadczenia, niezwykłych ludzi i wydarzenia. Już sam ultranowoczesny budynek wart jest odwiedzenia. Pauza in Garden to idealne miejsce na spotkanie ze sztuką i biznesem. W dzień oferujemy jedną z najlepszych kaw w Krakowie i spokojną przestrzeń do pracy, rozmowy i odpoczynku, a wieczorami pełen program kulturalny – imprezy, wystawy, koncerty, spotkania z twórcami, czy afterparty po największych krakowskich festiwalach.


kijow-centrumapollofilm_beztlaoff-klub_logofilmowa-logo_black

Kijów Centrum  

al. Krasińskiego 34, 30-101 Kraków
tel. 12 / 433 00 33
fax 12 / 422 77 67
www.kijow.pl
kijow@kijowcentrum.pl
kijow@kijow.pl
www.facebook.com/kijow.centrum

Kijów.Centrum to nowoczesne kino z tradycją. Kijów.Centrum to coś więcej niż kino, to także centrum rozrywki, gdzie oprócz filmów, zobaczyć można koncerty, transmisje oper LIVE HD, transmisje baletów LIVE HD, kabarety. Tutaj odbywają się konferencje, kongresy i spotkania biznesowe. Jest to jeden z głównych obiektów festiwalowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Festiwalu Filmów Niezależnych OFF PLUS CAMERA oraz gospodarz Festiwalu Filmów Dla Dzieci. Kino Kijów.Centrum należy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych oraz do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Sale:

Sala Duża: Największa i najlepsza sala kinowa w mieście. 828 wygodnych foteli, w których zpomina się o całym świecie. Najwyższa, cyfrowa jakość dźwięku i obrazu, kino trójwymiarowe, klimatyzacja oraz ogromny ekran 180m2. Każda wizyta w tej sali staje się prawdziwą przygodą.

Sala Studio: Studio to wyjątkowo nastrojowa i kameralna sala KIJÓW.CENTRUM. Przestrzeń, która zabiera widza na niemal prywatne spotkanie z filmem. Mały rozmiar oraz nieprzeciętny wystój sali budują wrażenie niezwykłości tego miejsca. Studio to również niebagatelny repertuar, najlepsze i najbardziej wyszukane propozycje filmowe. Kino studyjne i artystyczne, kino dla najmłodszych, a także seanse VIP i spotkania zamknięte organizowane na życzenie widza. 32 miejsca. Projektor cyfrowy na Sali Studio współfinansowany  jest przez PISF.

Sala klubowa : Znajdziecie tu wszystko to, co w filmie najlepsze jak i „hity” klasy najgorszej. W wybrane czwartki zapraszamy na cykl „BARWY AMERYKI – SPOTKANIA PODRÓŻNICZE Z KLUBEM LAURAZJA” o godzinie 19:00.  Bilety na wszystkie seanse filmowe kosztują jedyne 13zł! Miejsca na sali są nienumerowane!

Filmowa Cafe: Miękkie fotele, nastrojowe oświetlenie i muzyka filmowa tworzą wyjątkową atmosferę tego miejsca. Do tego wspaniały, panoramiczny obraz pulsującego życiem miasta za oknem. Każdy gość może spróbować wyśmienitej, świeżo zmielonej kawy, skosztować jednego z nietypowych deserów lub zaskakujących alkoholowych trunków. Filmowa Cafe to miejsce, gdzie o poranku można poczytać prasę lub popracować (bezprzewodowy i bezpłatny Internet), a wieczorem obejrzeć specjalny pokaz filmowy na ogromnym telebimie. Wszystkie wydarzenia bezpłatne i otwarte dla każdego!


Hotel Ibisibis-hotels
ul. Syrokomli 2, 30-102 Kraków
www.ibis.com/pl/hotel-3710-ibis-krakow-centrum/index.shtml

Hotel Ibis Kraków Centrum położony jest nad Wisłą, dzięki czemu z jego okien roztacza się piękny widok na Zamek Królewski na Wawelu i Bulwary Wiślane. Budynek znajduje się w centrum miasta – od Starego Rynku i Kazimierza dzieli go zaledwie 10- minutowy spacer. Hotel posiada przestronne, nowoczesne pokoje, zapewniające swoim gościom pobyt pełen wygód. Co więcej hotelowa restauracja gwarantuje ciepłą atmosferę i wyjątkowe wrażenia kulinarne, oferując różnorodną kuchnię.


Restauracja Szara
Rynek Główny 6, 31-042 Kraków
www.szara.pl

Restauracja SZARA, na krakowskim Rynku Głównym, to renomowane miejsce. Piękne położenie, wyśmienita kuchnia, miła obsługa, wspaniałe wnętrze uczyniły z tego miejsca perłę krakowskiej gastronomii. Kuchnia specjalizuje się w daniach europejskich – świetne ryby, słynna zupa rybna, rozmaite polędwice nie mają równych, które uzupełnia wyważona karta win. Restauracja prowadzona z pasją i znajomością rzeczy, tchnie europejskością w najlepszym znaczeniu, co potwiedza rekomendacja przewodnika Michelin.Mięta Resto Bar
ul. Krupnicza 19, 31-123 Kraków
www.mietarestobar.pl

Restauracja Mięta znajduje się w centrum Krakowa, niedaleko teatru Bagatela, a mimo to oferuje swoim gościom spokojną miłą atmosferę i oderwanie od codziennej bieganiny.
Specjalnością restauracji jest kuchnia śródziemnomorska, choć w ofercie znajdziemy też wybrane dania kuchni polskiej. W największej sali znajduje się piec opalany drzewem do wypieku włoskiej pizzy. Przy sprzyjającej pogodzie warto skorzystać także z ogródka letniego, w którym znajduje się też plac zabaw dla dzieci.


Kino Mikro
ul. Lea 5, 30-046 Kraków

www.kinomikro.pl
facebook.com/kinomikro

 

Kino Mikro jest kinem studyjnym znajdującym się przy ul. Lea 5. Działa od 1959 roku, od 7 kwietnia 1984 jako Klub Sztuki Filmowej „Mikro&Mikroffala”, część spółki Apollo Film. Obecnie kino prowadzone jest przez Fundację Rozwoju Kina. Od prawie ćwierćwiecza Mikro promuje kino artystyczne, odbywają się tutaj nietuzinkowe przeglądy i cykle filmowe czy różnorodne festiwale. Przy okazji specjalnych pokazów swoich filmów w kinie gościli między innymi: Roman Polański, Andrzej Wajda, Lindsay Anderson, Malcolm McDowell, Kazimierz Kutz, Jerzy Hoffman, Aki Kaurismaki, Marta Meszaros, Piotr Szulkin i Marcin Koszałka. W 2013 roku została uruchomiona filia Kina w Galerii Bronowice.


Kamienica Szołayskich
Pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków

http://mnk.pl/oddzial/kamienica-szolayskich

 

Kamienica Szołayskich to narożny, dwupiętrowy budynek usytuowany w pobliżu Rynku Głównego. Zwrócony okazałą fasadą ku placowi Szczepańskiemu oraz dużo skromniej do ulicy Szczepańskiej, sąsiaduje m.in. z gmachami Teatru Starego i Pałacu Sztuki. W 2003 roku w Kamienicy Szołayskich otwarto przeniesione z ulicy Kanoniczej Muzeum Stanisława Wyspiańskiego oraz zorganizowano stałą wystawę poświęconą Feliksowi Jasieńskiemu. Po generalnym remoncie i modernizacji budynku w 2012 r., uległa też zmianie nazwa tego oddziału – aktualnie Muzeum Stanisława Wyspiańskiego zostało przekształcone w „Kamienicę Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego”. W oddziale, oprócz ekspozycji stałych i czasowych, odbywają się wykłady, koncerty, spektakle teatralne oraz zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Część parteru odnowionego budynku przystosowano do obsługi publiczności, m.in. stworzono tu centrum informacji, sklep muzealny i kawiarnię oraz salę wielofunkcyjną.


Dom Polonii
ul. Rynek Główny 14, 31-008 Kraków

swp.krakow.pl

Siedziba Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” mieści się w jednej z piękniejszych i ciekawszych kamienic Krakowa, szeroko znanej pod nazwą Dom Polonii. Kamienica ta, oznaczona numerem 14, znajduje się w narożniku Rynku Głównego, z którego bierze początek ulica Grodzka, leży więc na tzw. Szlaku Królewskim prowadzącym na Wawel. Istnienie w tym miejscu murowanej kamienicy poświadczone jest już w 1373 roku. Na pierwszym piętrze, w nakrytych zabytkowymi stropami salach Arkadowej i Renesansowej organizowane są imprezy oświatowe i kulturalne – koncerty, spotkania z artystami polskimi z zagranicy, konferencje naukowe oraz spotkania polonijne. Trzecie piętro Domu Polonii zajmują pokoje gościnne z widokiem na Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza i inne zabytkowe kamieniczki Rynku Głównego.


 

Cargo Grill & Deli
ul. Dolnych Młynów 10, 33-332 Kraków

https://www.facebook.com/CargoKrakow/

 

Cargo to restauracja w stylu „steak house”. Miejsce, w którym niezobowiązująca i ustronna atmosfera spotyka się z prostą, lecz niepozbawioną kunsztu kuchnią. Miejsce, w którym odpoczniesz od wielkomiejskiego zgiełku… nie wyjeżdżając nawet z centrum Krakowa!


 

Lastriko
ul. Dolnych Młynów 10, 33-332 Kraków

http://www.lastriko.org/
https://www.facebook.com/lastrikokrakow/

 

Lastriko to nowe miejsce na cocktailowej mapie Krakowa w samym sercu industrialnego kompleksu Tytano przy Dolnych Młynów. Miejsce, w którym trzeba być. Dwieście metrów kwadratowych skomponowane by zadowolić wszystkie zmysły. Misją lokalu jest zarówno dbanie o najwyższą jakość koktajli – zarówno tych klasycznych, ale przede wszystkim autorskich kompozycji, a także tworzenie powierzchni otwartej na promowanie najlepszych polskich DJów oraz wernisaże młodych artystów.


 

MashRoom
ul. Dolnych Młynów 10, 33-332 Kraków

https://www.facebook.com/MASHROOMKRAKOW/

 

MashRoom to miejsce spotkań dla wszystkich tych, którzy cenią sobie niezobowiązującą, alternatywną atmosferę. Popołudniami idealne dla osób pragnących popracować czy spędzić czas w towarzystwie dobrej kawy, lemoniady i smacznych przekąsek. Wieczorami zapraszamy na towarzyskie biesiady z autorskimi koktajlami w formule „on the tap” i starannie wyselekcjonowaną muzyką. Lokal oferuje 240 m2 przestrzeni, 120 miejsc siedzących, strefę przed lokalem i zacieniony ogródek z leżakami i hamakami.

Mash BAR – najważniejszy element filozofii tego miejsca to oferta koktajli. Jako pierwszy lokal w południowej Polsce i jeden z pierwszych w Europie MashRoom oferuje stosunkową świeżą i nowatorską na naszym kontynencie filozofię koktajlową – „on the tap”. Koktajle lane z kija to nie gotowe kupowane, sztuczne półprodukty, tylko własne i autorskie mieszanki tworzone na miejscu ze świeżych i wysokiej jakości produktów.


 

Zet Pe Te
ul. Dolnych Młynów 10, 33-332 Kraków

https://www.facebook.com/zetpete.krk/

 

Zet Pe Te to dom kultury w wersji 2.0. Miejsce, w którym sztuka spotyka się z kulturą alternatywną i inicjatywą społeczną. To także kierunek rozwoju dla nowoczesnych projektów oraz przestrzeń zrzeszająca ludzi kreatywnych. Prowokujemy do działania, ładujemy pozytywne akumulatory twórczości i szerzymy miłość do odważnego głoszenia swoich ideałów w szeroko rozumianej kontrkulturze. Organizujemy i wspieramy wydarzenia artystyczne i kulturalne, które tworzone są przez ludzi dla ludzi.

Zet Pe Te to miejsce historycznie i ideowo związane z dawną Cygarfabryką, która w 1958 roku przemianowana została na Zakład Przetwórstwa Tytoniowego. W naszym logo widnieje pracująca tu niegdyś polska Carmen – piękna Mańka, będąca największą inspiracją najgłośniejszego przedwojennego wodewilu pt. „Królowa przedmieścia” autorstwa Konstantego Krumłowskiego. Mańka jest z nami jednak nie tylko ze względu na miejsce i całą opowieść (którą będziemy Wam z przyjemnością snuć), ale przede wszystkim stanowi dla nas inspirację do przecierania nowych artystycznych szlaków i twórczego networkingu artystów z rozmaitych dziedzin. To muza przyświecająca idei Zet Pe Te, którą stanowi budowanie miejskiego ekosystemu pomysłów. Na naszych oczach rośnie prawdziwa wizytówka krakowskiej przestrzeni kulturalnej.

 

 


 

Kto chce poznać duszę Polski – niech jej szuka w Krakowie… – stwierdził zakochany w nim publicysta i historyk literatury Wilhelm Feldman. Po dziś dzień Kraków odzwierciedla to, co najciekawsze nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Kraków to miasto niebanalne, gdzie na każdym kroku historia przeplata się ze współczesnością. To miejsce, o którym nie sposób zapomnieć. Tu swe dzieła tworzyli wielcy artyści: Stanisław Wyspiański, Tadeusz Kantor, Eugeniusz Mucha czy Stanisław Mrożek. Tu wciąż możemy spotkać przechadzającego się Plantami Jerzego Stuhra, przesiadującego w knajpie na Małym Rynku Marcina Świetlickiego i zabieganego Jerzego Kalinę. Dawna stolica Polski to centrum współczesnej kultury, gdzie miłośnicy każdej dziedziny sztuki spełnią w artystycznej przygodzie. W Krakowie odbywa się bowiem corocznie ponad 100 festiwali, a ponad połowa z nich ma znaczenie międzynarodowe. Nic więc dziwnego, że w październiku 2008 roku czytelnicy brytyjskiego The Guardian przyznali drugie miejsce dla Krakowa w rankingu na najciekawsze miasto świata. W innym stolica Małopolski zestawieniu zaliczana jest do najmodniejszych metropolii Europy obok Wenecji, Stambułu, Florencji i Rzymu. Kraków staje się znany i rozpoznawalny nie tylko dzięki wiekowym zabytkom oraz charakterystycznej architekturze. Oprócz bogatej tradycji, miasto oferuje niezwykłą atmosferę metropolii wyczuwającej tętno kultury. Współczesny wizerunek Krakowa tworzą takie miejsca jak Bunkier Sztuki – galeria będąca wyspą nowatorskich działań twórczych, Rotunda – jeden z najbardziej znanych w Polsce ośrodków kultury, a także Alchemia wpisująca się w bogaty pejzaż klubów promujących wydarzenia artystyczne na Kazimierzu. W nieśmiertelnej Piwnicy pod Baranami wciąż usłyszymy legendarne utwory, a błądząc po krakowskich uliczkach trafimy do jednego z wielu klubów jazzowych. Kraków wciąż ewoluuje i zaskakuje możliwościami. Warto zapoznać się z projektem 6 zmysłów. Ten program promujący tzw. turystykę festiwalową kładzie nacisk na różnorodność imprez, oferując przyjezdnym gościom i mieszkańcom m.in. koncerty muzyki dawnej i festiwal kina niezależnego. W jego cyklu Premium znajduje się natomiast Międzynarodowy Festiwal Etiuda&Anima, który zmienia i rozwija się tak szybko, jak Kraków.