/Kapitan Morten i Królowa Pająków

Kapitan Morten i Królowa Pająków

10-letni Morten Viks pragnie być taki sam jak jego tata. Buduje model statku i marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi. Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa.

Domek na drzewie tuż nad brzegiem morza, to tu Morten spędza wolny czas pisząc listy do ojca i chowając się przed surową ciotką Annabelle. Chłopiec pragnie wybrać się w podróż, przeżywać przygody, odkrywać nieznane lądy. Pewnego dnia do portowego miasta przybywa zwariowany magik i obsypuje tajemniczym proszkiem Mortena. Bohater zmniejsza się i przenosi na pokład statku-zabawki. Nie jest jednak jedynym członkiem załogi, czeka go spotkanie z Królową Pająków i jej świtą. Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. „Kapitan Morten i Królowa Pająków” to zaskakująca animacja o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.

Kapitan Morten i Królowa Pająków

Captain Morten & The Spider Queen
reż. Kaspar Jancis, scen.: Kaspar Jancis, Mike Horelick, Paul Risacher, Robin Lyons (adaptacja Adventure on Salamander Kaspara Jancisa), prod.: Kerdi Oengo – Nukufilm, Paul Cummins – Telegael, Mark Mertens – Grid Animation, Robin Lyons – Calon, Belgia/Estonia/Irlandia/Wielka Brytania 2018, animacja, 79 min.

Film dla dzieci od 7 lat

21 listopada (środa), 11.30
Kijów Centrum – Duża sala

24 listopada (sobota), 9.30
Kijów Centrum – Duża sala