//Człowiek z magicznym pudełkiem

Człowiek z magicznym pudełkiem

Najnowszy film Bodo Koxa, twórcy „Dziewczyny z szafy” (2012), to futurystyczne love story rozgrywające się w Warszawie. Ta stylowa, wysmakowana wizualnie opowieść o kochankach rozpięta zostaje między rokiem 2030 a stalinowskimi latami 50. Adam jest posiadaczem starego radia, które umożliwia podróże w czasie. Podczas jednej z nich cofa się do 1952 roku. Kiedy nie może powrócić, na ratunek wyrusza Goria. „Człowiek z magicznym pudełkiem” jest polską wariacją na temat „Brazil” Terry’ego Gilliama i „Łowcy androidów” Ridley’a Scotta.

Człowiek z magicznym pudełkiem

W rolach kochanków z przyszłości wystąpili: Olga Bołądź i Piotr Polak. W filmie zobaczymy m.in.: Agatę Buzek, Sebastiana Stankiewicza, Helenę Norowicz, Arkadiusza Jakubika. „Człowiek z magicznym pudełkiem” otrzymał Złote Lwy dla Sandro Di Stefano za najlepszą muzykę na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Człowiek z magicznym pudełkiem

reż. i scen. Bodo Kox, zdj. Arkadiusz Tomiak, Dominik Danilczyk, muz. Sandro Di Stefano, wyst.: Piotr Polak, Olga Bołądź, Sebastian Stankiewicz, Agata Buzek, Helena Norowicz, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Zieliński, Polska 2017, fabuła, 103 min.

 

26 listopada (niedziela), 17.00
Kijów Centrum – Sala duża
Gość specjalny – Bodo Kox