Wyniki selekcji konkursu Anima 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego…

Nominowane filmy:
  1. 9 Ways to Draw a Person, reż./dir. Sasha Svirsky, Russia 2016, 6:29
  2. A Festive Wind, reż./dir. MarjolainePerreten, Switzerland 2016, 9:50
  3. A Love Letter to the One I Made Up, reż./dir. Rachel Gutgarts, Israel 2017, 6:05
  4. A Photo of Me, reż./dir. Dennis Tupicoff, Australia 2017, 10:48
  5. Aeon, reż./dir. RyotaroMiyajima, Japan 2017, 3:48
  6. Afterwork, reż./dir. Luis Uson, Ecuador 2017, 6:15
  7. Airport, reż./dir. Michaela Müller, Switzerland/Croatia 2017, 10:35
  8. An Echoing Memory of a Tongue, reż./dir. ArashAkhgari, Canada 2017, 1:55
  9. Antarctica, reż./dir. JeroenCeulebrouck, Belgium 2016, 9:37
  10. Ashes, reż./dir. Luciana Digiglio, Argentina 2017, 3:54
  11. Beautiful like Elsewhere, reż./dir. Elise Simard, Canada 2017, 4:46
  12. Bullet Time, reż./dir. Frodo Kuipers, Netherlands 2016, 5:30
  13. Camping à la Bergman, reż./dir. Michael "Ffish" Hemschoot, USA 2017, 2:38
  14. Casino, reż./dir. Steven Woloshen, Canada 2016, 3:58
  15. Catherine,reż./dir. Britt Raes, Belgium 2016, 11:51
  16. Cigare, reż./dir. Tom Tassel, Canada 2017, 5:40
  17. Dead Horses, reż./dir. Marc Riba, Anna Solanas, Spain 2016, 6:15
  18. Dead Reckoning, reż./dir. Paul Wenninger, Susan Young, Austria 2017, 2:47
  19. Delicatessen, reż./dir. Fenglin Chen, USA 2017, 4:40
  20. Disillusionment of 10 point font, reż./dir. Greg Condon, USA 2017, 1:12
  21. Dive with the Sun, reż./dir. Sisley De Cruz, Marine Le Borgne, Mo Bao, France 2016, 3:20
  22. Dziwny przypadek, reż./dir. Zbigniew Czapla, Polska 2017, 13:30
  23. Empty Space, reż./dir. ÜloPikkov, Estonia 2016, 10:13
  24. Farewell, reż./dir. Leon Vidmar, Slovenia 2016, 5:51
  25. Fishes, Swimmers, Boats, reż./dir. Dmitry Geller, Andrey Koulev, China 2017, 10:00
  26. Framed, reż./dir. Marco Jemolo, Italy 2017, 7:00
  27. Gone, reż./dir. Tom Denney, UK 2017, 3:28
  28. Gone Astray, reż./dir. Mabel Ye, USA 2017, 3:48
  29. Island, reż./dir. Max Mörtl, Robert Löbel, Germany 2017, 2:30
  30. Jezevakuca, reż./dir. Eva Cvijanovic, Croatia/Canada 2017, 10:00
  31. Jonas and the Sea, reż./dir. Marlies van der Wel, Netherlands 2015, 11:30
  32. L’Aviatrice, reż./dir. Jacques Leyreloup, Victor Tolila, Perrine Renard, Laura Viver Canal, GaëlChauvet, Francja 2016, 6:00
  33. La Table, reż./dir. EugèneBoitsov, France 2016, 4:15
  34. Late Afternoon, reż./dir. Louise Bagnall, Ireland 2017, 9:23
  35. Link, reż./dir. Robert Löbel, Germany 2017, 7:34
  36. Liv, reż./dir. SunnivaFluge Hole, UK 2017, 3:57
  37. Le, reż./dir. NatiaNikolashvili, Georgia 2017, 9:45
  38. Monsters don’t exist, reż./dir. IlariaAngelini, Luca BarberisOrganista, Nicola Bernardi, Italy 2017, 3:23
  39. Negative Space,reż./dir. Max Porter, Ru Kuwahata, France 2017, 5:30
  40. Nocturne, reż./dir. Anne Breymann, Germany 2016, 5:19
  41. Notes on Monstropedia, reż./dir. Koji Yamamura, Japan 2017, 6:10
  42. Nothing happens, reż./dir. Michelle and Uri Kranot, Denmark/France 2017, 11:50
  43. O Matko!, reż./dir. Paulina Ziółkowska, Polska 2017, 12:15
  44. Our Wonderful Nature – The Common Chameleon, reż./dir. TomerEshed, Germany 2016, 3:32
  45. Overrun, reż./dir. Pierre Ropars, Antonin Derory, Diane Thirault, JérémieCottard, MatthieuDruaud, Adrien Zumbihl, France 2017, 7:42
  46. Parade, reż./dir. Digna van der Put,Netherlands 2015, 4:14
  47. Pig, reż./dir. Steven Subotnick, USA 2015, 3:20
  48. Rabbit's Blood, reż./dir. Sarina Nihei, UK 2017, 4:42
  49. Rascals, reż./dir. Jasmine Elsen, Balgium 2016, 5:40
  50. Scrambled, reż./dir. BastiaanSchravendeel, Netherlands 2017, 6:28
  51. Sea, reż./dir. MarharitaTsikhanovich, Belarus 2017, 3:50
  52. Sog, reż./dir. Jonathan Schwenk, Germany 2017, 10:14
  53. Starhunters, reż./dir. Johannes Schiehsl, Austria 2016, 3:11
  54. Sticker, reż./dir. Zilai Feng, USA 2015, 0:51
  55. The Blissful Accidental Death, reż./dir. Sergiu Negulici, Romania 2016, 15:10
  56. The Bridge Over the River, reż./dir. Jadwiga Kowalska, Swizterland 2016, 5:45
  57. The End of the Line, reż./dir. William Côgo, Brazil 2016, 2:47
  58. The Evil, reż./dir. CarlonHardt, Brazil 2016, 2:10
  59. The Full Story, reż./dir. Daisy Jacobs, UK 2017, 7:30
  60. The Grateful Wolf, reż./dir. FerencĆako, Hungary 2016, 6:53
  61. The Junction – Chilly Gonzales & Peaches, reż./dir. Patrick Doyon, Canada 2016, 4:42
  62. “The Stranger” in My Head, reż./dir. Petra Balekić, Croatia 2017, 4:27
  63. To Build a Fire, reż./dir. Fx Goby, France 2016, 13:00
  64. To Be a Tree, reż./dir. Xin Sun, Germany 2017, 6:14
  65. Too Tame!, reż./dir. Rebecca Blöcher, Germany 2017, 6:41
  66. Travelogue Tel Aviv, reż./dir. Samuel Patthey, Switzerland 2017, 6:00
  67. Ucieczka, reż./dir. Jarosław Konopka, Polska 2017, 15:00
  68. Wieczór, reż./dir. Izabela Plucińska, Germany 2017, 2:30
  69. Yin, reż./dir. Nicolas Fong, Belgium 2017, 10:30

Wykorzystane zdjęcie: Kadr z filmu Jonas and the See, reż./dir. Marlies van der Wel

Wyniki selekcji konkursu Etiuda 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego…

Nominowane filmy:
  1. Attak, reż./dir. Ruben Meier, Filmuniversitat Babelsberg KONRAD WOLF, Niemcy/Germany, 29:49
  2. Australia, reż./dir. Rodrigo Ruiz Patterson, Centro de Capacitación Cinematográfica, Meksyk/Mexico, 29:52
  3. Cham/Ham, reż./dir. Xavery Wolski, AMA Film Academy, Polska/Poland, 12:27
  4. Chuckwalla, reż./dir. Korinna Krauss, Hochschule für Fernsehen und Film München, Niemcy/Germany, 23:00
  5. Das leise Rauschen zwischen den Dingen/A Gentle Noise Between the Lines, reż./dir. Sophie Linnenbaum, Filmuniversitat Babelsberg KONRAD WOLF, Niemcy/Germany, 29:53
  6. Days of the War, reż./dir. Eugene Orlov, Russian State University of Cinematography (VGiK), Rosja/Russia, 20:50
  7. Digital Immigrants, reż./dir. Dennis Stauffer, Zürcher Hochschule der Künste, Szwajcaria/Switzerland, 21:21
  8. Dogmeat, reż./dir. Ksenia Tischenko, Russian State University of Cinematography (VGiK), Rosja/Russia, 30:00
  9. Eigen/Our Own, reż./dir. Malu Janssen, Nederlandse Filmacademie, Holandia/Netherlands, 27:10
  10. Fedra, reż./dir. Malo Bara, Ecole de Photographie et de Techniques Visuelles Agnès Varda, Belgia/Belgium, 13:31
  11. Fusy/Dregs, reż./dir. Kordian Kądziela, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Polska/Poland, 28:03
  12. Gabi, reż./dir. Michael Fetter Nathansky, Filmuniversitat Babelsberg KONRAD WOLF, Niemcy/Germany, 29:56
  13. Het nachtelijk halfrond/Without Sun, reż./dir. Paul de Ruijter, Nederlandse Filmacademie, Holandia/Netherlands, 29:55
  14. In Kropsdam Is Iedereen Gelukkig/Greetings from Kropsdam, reż./dir. Joren Molter, Nederlandse Filmacademie, Holandia/Netherlands, 23:40
  15. In Love with Cinema, reż./dir. Ascar Nurakun uulu, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Kirgistan/Kyrgyzstan, 10:05
  16. I tak upłynął wieczór i poranek/Eventide, reż./dir. Giovanni Pierangeli, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Polska/Poland, 30:00
  17. Kinky, reż./dir. Tadeusz Chudy, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Polska/Poland, 25:34
  18. Ma?, reż./dir. Ralph Quincena, Far Eastern University, Filipiny/Philippines, 10:29
  19. Millimeterle, reż./dir. Pascal Reinmann, Zürcher Hochschule der Künste, Szwajcaria/Switzerland, 15:46
  20. My Memorial Day, reż./dir. Daniella Meroz, Bezalel Academy of Arts and Design Jerusalem, Izrael/Israel, 5:53
  21. Na szczęście/Fortunately, reż./dir. Piotr Januszkiewicz, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Polska/Poland, 23:27
  22. Place to be, reż./dir. Ido Chen and Ilan Bar, Minshar School of Art, Izrael/Israel, 29:58
  23. Plica Polonica, reż./dir. Marcin Strauchold,  Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Polska/Poland, 12:46
  24. Propaganda, reż./dir. Natalia Vtulkina, Russian State University of Cinematography (VGiK), Rosja/Russia, 12:21
  25. Qyteti i Mureve/City of Walls, reż./dir. Eneos Çarka, University of Arts Tirana, Albania/Albania, 22:11
  26. Regretting Motherhood, reż./dir. Felizitas Hoffmann, Merle Grimme, Hochschule für Fernsehen und Film München, Niemcy/Germany, 17:49
  27. Stranden/Stranded, reż./dir. Moïra Himmelsbach, Kunsthochschule für Medien Köln, Niemcy/Germany, 28:01
  28. Supot/Uncircumcised, reż./dir. Phil Giordano, New York University Tisch Asia Faculty, Filipiny/Philippines, 12:33
  29. Symbiofonia, reż./dir. Eugeniusz Pankov, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi, Polska/Poland, 17:02
  30. Szép alak/Beautiful Figure, reż./dir. Hajni Kis, Színház- és Filmművészeti Egyetem, Węgry/Hungary, 16:53
  31. The Test, reż./dir. Jinsui Song, Beijing Film Academy, Chiny/China, 25:45
  32. Zu Gast Bei Freunden/Staying with Friends, reż./dir. Luisa Ricar, Zürcher Hochschule der Künste, Szwajcaria/Switzerland, 24:21

Nominowane szkoły:
  1. Filmuniversitat Babelsberg KONRAD WOLF
  2. Nederlandse Filmacademie
  3. Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi
  4. Russian State University of Cinematography (VGiK)
  5. Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego
  6. Zürcher Hochschule der Künste

Wykorzystane zdjęcie: Kadr z filmu Eigen / Our Own, reż./dir. Malu Janssen

Dołącz do nas już dziś! Rusza nabór na…

Kolejna odsłona festiwalu tuż-tuż, a pracy coraz więcej. Potrzebujemy rąk do pomocy! Oferujemy czas pełen wrażeń, niesamowite przygody, możliwość uczestniczenia w pokazach filmowych, spotkaniach z artystami, wydarzeniach towarzyszących. Niezależnie czy aplikujesz poraz pierwszy czy znamy się już od lat, czekamy na Twoje zgłoszenie. Formularz na naszej stronie możesz złożyć do 31 października. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę rekrutacyjną, która zadecyduje o naszej ewentualnej współpracy. O naszej decyzji zostaniecie poinformowani drogą mailową. Z niecierpliwością czekamy na Twoje zgłoszenie! Formularz zgłoszeniowy dla Wolontariuszy - 24. Festiwalu Etiuda & Anima